Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей нещодавно провела масштабне анонімне онлайн-опитування, щоб дізнатися думку громадськості про сферу азартних ігор в Україні. Результати опитування продемонстрували зростаючу обізнаність та стурбованість українців щодо проблеми лудоманії та ризиків, пов’язаних із азартними іграми.
Загалом в опитуванні взяли участь 13 486 респондентів. Онлайн-опитування тривало з 7 березня по 30 квітня 2024 року. Анкета складалася з двох блоків: 8 загальних запитань та 10 запитань для тих, хто має досвід гри в азартні ігри (1 383 респондентів).
89,7% респондентів заявили, що ніколи не грали в азартні ігри.
Ключові результати
56,2% опитаних ставляться до азартних ігор негативно, 38,7% – нейтрально, а 5,1% – позитивно.
Більш як 40% респондентів знають, куди звернутися по допомогу в разі ігрової залежності (лудоманії).
Респонденти вважають найбільш ефективною допомогою при ігровій залежності роботу з психологом/психотерапевтом/психіатром (74,7%), тимчасове обмеження участі в азартних іграх (50,6%) та групи підтримки (43,8%).
Майже 40% опитаних знайомі з принципами відповідальної гри.
Понад 40 % респондентів вважають, що реклама азартних ігор формує думку про легкий виграш або легкий заробіток.
У порівнянні з минулим роком серед опитаних зросла кількість жінок (з 40% до 74,9%) та кількість респондентів, які ніколи не грали в азартні ігри (з 47% до 89,7%). Також продовжує зростати популярність онлайн-ігор в Інтернеті (з 64% до 82,3%) порівняно з наземними закладами (з 28% до 17,7%).
Опитування КРАІЛ показало, що більше українців усвідомлюють ризики азартних ігор і потребу боротьби з лудоманією. Проте багато респондентів все ще ставляться до азартних ігор позитивно. Тому важливо знайти баланс і належним чином врегулювати цю сферу в Україні.