На засіданні Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) 16 січня було прийнято важливе рішення щодо сертифікації грального обладнання.
Згідно з цим рішенням, відтепер п’ять європейських компаній мають право проводити сертифікацію грального обладнання, що використовується в Україні.
Серед цих компаній:
- GLI Europe B.V. (Королівство Нідерланди);
- BMM Spain Testlabs, s.l.u. (Королівство Іспанія);
- eCOGRA Limited (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії);
- NMi Certin B.V. (Королівство Нідерланди);
- SIQ Gaming Laboratories, Ltd. (Республіка Словенія).
Переглянути список актуальних субʼєктів сертифікації можна на офіційному сайті КРАІЛ у розділі Реєстри та переліки.
Організаторам азартних ігор, які придбають гральне обладнання з сертифікацією вищезазначених компаній, тепер не потрібно отримувати додаткову сертифікацію в Україні. Це спростить процес введення грального обладнання на українському ринку та забезпечить його відповідність вимогам КРАІЛ.
Регулятор наголошує: “КРАІЛ готова розглядати пропозиції щодо розширення переліку суб’єктів сертифікації”. Це свідчить про бажання удосконалювати та розвивати механізми регулювання грального ринку в Україні.
Комісія продовжує працювати над приведенням українських нормативних вимог відповідно до європейських стандартів. Це важливий крок у напрямку наближення України до високих стандартів Європейського Союзу в галузі азартних ігор та лотерей.
Команда з оглядів онлайн казино ProInternet впевнена, що об’єднання нормативів сприятиме створенню стабільного та конкурентоспроможного грального ринку в Україні, а також залученню іноземних інвестицій у цей сектор. В цілому, це рішення сприяє розвитку та модернізації гральної індустрії країни.
Примітка: раніше у переліку було 6 українських компаній:
- «Український державний центр радіочастот»;
- «Вінницький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»;
- «НПП міжнародні стандарти і системи»;
- «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів»;
- «Всеукраїнська експертна служба «Укрекспертиза»;
- «Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз служби безпеки України».