У 2019 році разом з легалізацією гемблінг-індустрії в Україні почав працювати Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх. Потрапити у нього можна трьома шляхами: особисто за заявою про самообмеження, якщо таку заяву подадуть близькі, а також примусово за рішенням суду. Обмеження може тривати від 6 до 36 місяців, і після закінчення строку заяву необхідно писати знову аби поновитись у реєстрі.
Згідно з даними Комісії з регулювання азартних ігор, минулого року кількість осіб, які добровільно обмежили для себе доступ до гральних закладів, зросла до 3361. Це майже на третину більше у порівнянні з 2022 роком. Більшість записів до Реєстру внесено саме на підставі заяв про самообмеження гравцями.
Статистика щодо обмеження доступу до азартних ігор в Україні у 2023 році демонструє занепокоєння тенденцію зростання кількості лудоманів, особливо серед молоді. Саме молоді українці є головною групою ризику розвитку ігрової залежності. Експерти попереджають – якщо не вжити запобіжних заходів, країну чекає справжня епідемія гемблінгу.
Офіційне визнання лудоманії як захворювання на міжнародному рівні відбулося ще у 1980 році, в Україні лудоманія також визнається хворобою – патологічною залежністю, що призводить до розладів психіки та поведінки.
Фахівці з оглядів казино Про Інтернет впевнені, що Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів – це важливий інструмент для боротьби з лудоманією.
Його функціонування має важливе значення з багатьох причин:
- Реєстр дозволяє обмежити контакт лудоманів та потенційних лудоманів з тригерами залежності та запобігає її розвитку.
- Захист прав та інтересів родин лудоманів, адже близькі можуть подати заяву про обмеження доступу до ігор.
- Контроль за дотриманням вимог законодавства гральним бізнесом – Реєстр не дозволить особам з обмеженням потрапити до закладу або зайти на сайт.
- Збір статистичних даних про масштаб проблеми в країні та ефективність регуляторних заходів.
- Можливість проводити профілактичну роботу та розробляти програми допомоги саме для групи ризику, яка буда виявлена у реєстрі. Станом на 2023 рік це чоловіки віком від 21 до 30 років.