Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей оприлюднила другу частину результатів масштабного онлайн-опитування, присвяченого ставленню громадян до азартних ігор в Україні.
Опитування, що проводилося з 7 березня по 30 квітня 2024 року, викликало значний суспільний інтерес та висвітлило низку цікавих тенденцій і думок українців.
Згідно з результатами, 89,7% респондентів ніколи не грають в азартні ігри, а лише 5,2% роблять це щодня або майже щодня. Водночас серед тих, хто грає, 65,4% називають основною метою отримання задоволення та приємне проведення часу, тоді як 34,6% прагнуть виграти гроші або “відігратися”.
33,9% респондентів витрачають до 500 гривень на місяць.
Більшість учасників (90,8%) використовують власні кошти, однак 12,6% беруть кредити, а 12,1% позичають гроші у родичів, друзів чи знайомих.
Цікавим є те, що 82,3% респондентів обирають онлайн-ігри, але лише 47,1% з них перевіряють наявність ліцензії в організатора перед початком гри. Це свідчить про певну необізнаність або недбалість щодо питань легальності та безпеки.
Важливим аспектом є ризик формування ігрової залежності. 71,2% респондентів заявили, що можуть зупинитися у будь-який момент, хоча 9,3% визнають, що це важко для них. 1,5% від загальної кількості опитаних вважають себе залежними від азартних ігор.
В опитуванні також з’ясувалося, що 57,3% респондентів не приховують від рідних та близьких друзів факту участі в азартних іграх. Крім того, 80,2% знають, як обмежити себе у відвідуванні гральних закладів.
Респонденти висловили різні думки щодо запобігання негативним наслідкам від азартних ігор, серед яких – інформування населення, самообмеження, формування традиції відповідальної гри, освіта з дитинства та обмеження реклами.
Загалом в опитуванні взяли участь 13 486 респондентів. Онлайн-опитування тривало з 7 березня по 30 квітня 2024 року. Анкета складалася з двох блоків: 8 загальних запитань та 10 запитань для тих, хто має досвід гри в азартні ігри (1 383 респондентів). Результати опитування КРАІЛ надають цінну інформацію для розуміння ставлення українців до азартних ігор та окреслюють виклики, з якими стикається галузь. Тут ви можете ознайомитись з першою частиною результатів опитування.