Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) повідомляє, що 20 лютого набрав чинності Порядок функціонування Державної системи онлайн-моніторингу.
Постанова про затвердження Порядку функціонування Державної системи онлайн-моніторингу (ДСОМ) була прийнята 19 грудня на черговому засіданні Кабінету Міністрів України, як писала раніше команда з Про інтернет Казино. Ця система повинна зробити легальний гральний бізнес ще більш ефективним, відповідальним та вивести його з тіні. Запровадження Державної системи онлайн-моніторингу є важливим кроком для розвитку гемблінгу в Україні.
Порядок роботи ДСОМ визначає чіткі правила функціонування та експлуатації системи онлайн-моніторингу, включаючи перелік користувачів, обсяг їх прав доступу, а також структуру онлайн-системи, вимоги до авторизації та захисту інформації.
Основна мета системи онлайн-моніторингу – забезпечити ефективний контроль фінансового обігу цілодобово та у реальному часі.
Відтепер організатори азартних ігор повинні передавати в режимі реального часу до системи інформації про кожну операцію з:
- прийняття та повернення ставки;
- виплати виграшу (призу) в азартну гру;
- здійснення виплати;
- обміну коштів на ігрові замінники гривні або навпаки.
Зокрема, передаються такі дані:
- унікальний ідентифікатор конкретної фінансової операції;
- унікальний ідентифікатор гравця в онлайн-системі;
- дата і час ідентифікації/верифікації гравця в системі та/або входу в особистий кабінет;
- вид документа, на підставі якого проведена ідентифікація;
- реквізити фінансової установи, через яку здійснено операцію (назва, ЄДРПОУ, номер платіжної інструкції);
- характеристики браузера та пристрою, з якого ініційована транзакція (тип, версія, мова, ОС тощо).
Інформація в ДСОМ буде передаватися у неперсоналізованому вигляді, за винятком випадків, передбачених законом. Це забезпечить високий рівень конфіденційності даних. Для неперсоналізованих даних буде генеруватися унікальне значення за спеціальним алгоритмом на основі персональних даних, для того, щоб уникнути дублювання та встановити зв’язок між даними.
Порядок функціонування системи також визначає коло користувачів та обсяг їхніх прав доступу. Це переважно уповноважені особи контролюючих органів (КРАІЛ, Мінфін, ДПС, Держфінмоніторинг). Вони матимуть доступ до різного обсягу інформації відповідно до функціональних повноважень.