Кабінет Міністрів України ухвалив рішення створити Державне агентство України «ПлейСіті», яке відповідатиме за реалізацію державної політики у сфері азартних ігор та лотерей. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Що таке «ПлейСіті» і навіщо воно потрібне?
«ПлейСіті» – це новий центральний орган виконавчої влади, який координуватиме Кабмін через очільника Мінцифри Михайла Федорова. Його створення – це фактично заміна для Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей, яку ліквідували у грудні 2024 року.
Фінансуватись агентство у 2025 році буде в межах бюджету КРАІЛ, а чисельність його працівників складе 61 особу – стільки ж скоротили у ліквідованій комісії. Розташовуватиметься новий орган у тих самих приміщеннях, що й КРАІЛ.
Чому закрили КРАІЛ?
Ще у травні 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що нинішній регулятор є зайвим. За його словами, КРАІЛ лише створювала корупційні ризики та гальмувала розвиток грального ринку. Після цього розпочалася робота над ліквідацією комісії, яка завершилася у грудні 2024 року ухваленням відповідного закону.
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев теж підтримав це рішення, заявивши, що створення КРАІЛ було «помилкою».

Після офіційної ліквідації регулятора Данило Гетманцев написав:
«Ну все, сумнозвісний КРАІЛ почив в бозі. Нехай живе агентство з дивною назвою «ПлейСіті». Чому плей? Чому сіті? Чому англійською?)) Може тому, що «грай» звучить неоднозначно і натякає на те, що робив з ринком і країною КРАІЛ 4 роки…? І чи можна взагалі грати там, де треба працювати?…»
Проте він додав, що якщо це допоможе налагодити роботу ринку, то він підтримує новий орган та бажає успіхів його керівництву.
Які виклики стоять перед «ПлейСіті»?
Згідно із Законом #4116-ІХ, усі повноваження КРАІЛ припиняються з 1 квітня 2025 року. Це означає, що нове агентство має якомога швидше взяти на себе функції контролю та забезпечити безперервність державного нагляду у сфері азартних ігор.
Тепер головне питання – чи зможе «ПлейСіті» стати ефективним регулятором без корупційних ризиків? Чи справді зміни приведуть до прозорішого та сучаснішого регулювання грального бізнесу? Відповідь на ці питання побачимо вже найближчим часом.
Слідкуйте за новинами у нашому телеграм-каналі Prointernet|Надійний гід у світі онлайн-казино, щоб бути в курсі всіх змін у світі азартних ігор!